Filosofinė etika: aš ir tai 10–11 klasėms

 • Kraunamos nuotraukos
  1050
  Į krepšelį 

  Vadovėlis

  Metai
  2007
  Įrišimas
  kietas
  Puslapių skaičius
  130
 • Šiuo metu mokyklose naudojamas J. Baranovos filosofinės etikos pamokoms skirtas etikos vadovėlis Filosofinė etika: aš ir tu X–XI klasėms apima du programos aspektus: Aš irTu ir Aš ir Mes. Šis naujas J. Baranovos ir T. Sodeikos vadovėlis FILOSOFINĖ ETIKA: AŠ IR TAI X–XI klasėms apima du likusius aspektus: Aš ir Aš ir Aš ir Tai.

  Taigi filosofinės etikos aspektu aprėpiami visi keturi programos aspektai. Poskyrį Aš ir Aš atskleidžia trys pirmosios vadovėlio temos: „Aš ir mano kūnas“, „Kūnas ir siela“, „Asmuo“. Vadovėlis vertybiškai postuluoja asmenišką, kūrybinį požiūrį į save ir į savo asmenį. Postuluojamas asmens beribiškumas ir galimybė save sukurti. Aspektas Aš ir Tai rėpia asmens apmąstymus susidūrus su jį pranokstančiomis pasaulio jėgomis, pirmiausia su beasmeniu kitu, kuris šiame vadovėlyje pristatomas kaip gyvūnas ir mašina. Būtent lygindamas save su gyvūnu ir mašina asmuo gali geriau suvokti savo tapatumą per skirtingumą nuo to, kas nėra jis pats. Kuo gi žmogus skiriasi nuo gyvūno? Ar mašina yra žmogui tik priemonė kelyje į savąjį Aš, ar Viešpats? Ar žmogus negali sutapti su mašina? Ką tai reikštų? Visi šie klausimai veda į pamatinį žmogaus gyvenimo prasmės klausimą, kuris svarstomas skyriuje „Aš ir prasmė“.
  Šiuo vadovėliu jautriai ir patraukliai siekiama skatinti mokinius mąstyti apie svarbius santykio su savimi ir su savo gyvenimo prasme klausimus. Tam padės ne tik filosofija ir literatūra, bet ir tapyba, teatras, kino filmai.