Už brūkšnio

 • Kraunamos nuotraukos

  Už brūkšnio

  3 
  6.50 Sutaupykite 3.50
  Į krepšelį 

  Esė

  Metai
  2015
  Įrišimas
  minkštas
  Puslapių skaičius
  206
  ISBN
  9786094660894
 • Viktorija Daujotytė-Pakerienė – habilituota humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė, literatūros tyrinėtoja, daugybės monografijų, studijų bei straipsnių autorė.
  „Už brūkšnio“ – trečioji profesorės Viktorijos Daujotytės refleksijų trilogijos knyga. Pirmoji – „Laisvojo mąstymo properšos“ (2012), antroji – „Lašas poezijos“ (2013).

  Kokios sąmonės erdvės mums atsiveria perskaičius gerą kūrinį, kuris „lyg užbraukia brūkšnį“?
  Autorė šias tris knygas įvardija kaip „fragmentų knygas“. Užuomina, sakinys, aliuzija, citata tampa klijais, sutvirtinančiais praeities ir dabarties pagrindą, ant kurio auga ir ateities statinys. „Fragmentas – sakiniai, suimti į saują“, mažmožiai, prabylantys apie likimus, asmenybes, ištirpstančias kultūroje, istorijoje. Net ir veidrodžio šukė atspindi visą vaizdą – atskirame kūrinio fragmente galime matyti ir asmenybę, ir epochą (juk lotyniškai reflexio – atspindys, atgręžimas, perstatymas). Apmąstydami neišvengiamai ir atspindime.
  Autorė per asmenišką potyrį, pojūtį nesmerkdama, neteisdama bando įžvelgti, kas gi už to brūkšnio, metaforos blyksnio, paradokso grožio, kas yra ta literatūra ir gyvenimas, asmenybės ir vietos, darančios įtaką mūsų mąstymui, buvimui, kas yra tikra, o kas tik simuliacija.
   

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti