Pamokos

 • Pamokos

  Autorius
  Metai
  2024
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė
  Orig. pav.
  Lessons
  ISBN
  9786094667923
  Puslapių skaičius
  519
 • Pagaliau durys atsivėrė, rankos dilbis su apyranke pamojo jam užeiti. Ankšta patalpa buvo užlieta panelės Kornel kvapo. Ji sėdėjo ant dvivietės taburetės nugara į fortepijoną, o jis stovėjo priešais, jos nužiūrinėjamas.

  IAN McEWAN (Ijanas Makjuenas, g. 1948) – žymus anglų rašytojas, kurio vardą The Times įtraukė į 50 geriausių šiuolaikinių britų prozininkų sąrašą. Lietuvių kalba jau išleisti 8 autoriaus romanai, tarp jų – Bookerio premija apdovanotas „Amsterdamas“, įspūdingos ekranizacijos sulaukęs, Nacionalinį knygų kritikų apdovanojimą pelnęs „Atpirkimas“, literatūros premijomis įvertinti romanai „Šeštadienis“, „Česilo pakrantėje“, „Vaiko gerovė“. Romanas „Pamokos“ – naujausias I. McEwano kūrinys, sužadinęs didžiulį kritikų ir skaitytojų dėmesį tarptautiniu mastu.

  Kol pasaulis vertina Antrojo pasaulinio karo padarinius, vienuolikmetis Rolandas Beinsas susiduria su asmeninio gyvenimo iššūkiais. Išsiųstam į berniukų internatą, jam tenka susitaikyti su namų ilgesiu, nauja griežta rutina ir netikėtu panelės Kornel, reiklios pianino mokytojos, dėmesiu. Painus jųdviejų ryšys, metams bėgant, išsirutulios į vieną ryškiausių ir skaudžiausių Rolando gyvenimo romanų...

  Kadaise puoselėjęs viltis tapti garsiu muzikantu ir poetu, suaugęs Rolandas dienas leidžia skambindamas pianinu viešbučio restorane ir rašinėdamas eiles savo dienoraščio puslapiuose. Mėginimai kurti šeiminį gyvenimą baigiasi nesėkme – netikėtai paliktas žmonos, jis nejučia ima gręžtis į praeitį, iš kurios žvelgia berniukas su mėlyne vidinėje šlaunies pusėje.

  Paliktas sūnus, sutrikęs įsimylėjėlis, įskaudintas sutuoktinis ir mylintis tėvas. Septynis dešimtmečius aprėpianti Rolando Beinso gyvenimo drama globalių istorinių lūžių kontekste kelia klausimą, kas yra žmogaus likimas – gyvenimo pamokų ar veikiau nuo mūsų nepriklausančių atsitiktinumų seka.

  „McEwanui pavyksta sukurti neįtikėtiną intrigą iš paprasto žmogaus gyvenimo.“ – USA Today

  „Taip pat galingai perteikta ir jaunystės aistra, ir senatvės nuoskaudos.“ – Financial Times


  Knygos leidybą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba 

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti