Baltasis triukšmas

 • Baltasis triukšmas

  Autorius
  Metai
  2024
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Ina Rosenaitė
  Orig. pav.
  White Noise
  ISBN
  9786094667947
  Puslapių skaičius
  399
 • O kas, jei mirtis yra nieko daugiau, tik garsas?
  Elektrinis triukšmas.
  Vienodas, baltas.

  DON DeLILLO (Donas DeLilo, g. 1936) – kultinis amerikiečių rašytojas, 17 romanų autorius, pelnęs PEN/Saulo Bellow apdovanojimą už indėlį į Amerikos literatūrą, taip pat prestižinį PEN/Faulknerio apdovanojimą, ne kartą patekęs į Pulitzerio premijos finalininkų sąrašus. „Baltasis triukšmas“ – garsiausias autoriaus romanas, už kurį jam buvo įteikta JAV nacionalinė knygų premija.

  Romano herojus Džekas Glednis, menkavertiškumo komplekso ir mirties baimės kankinamas profesorius, vadovauja savo įkurtai hitlerizmo studijų katedrai nedideliame Amerikos miestelyje. Darbe patiriamą spaudimą Džekas mėgina malšinti leisdamas laiką su žmona Babete ir keturiais vaikais. Glednių šeimos kasdienybė, kurią lydi skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės, radijo imtuvo ūžesys, sutrikdoma paaiškėjus, kad Babetė jau kurį laiką vartoja paslaptingas tabletes. Šeimoje augančią įtampą nustelbia netikėta žinia: po netoliese įvykusios avarijos ore susitvenkė juodas nuodingų chemikalų darinys, nenumaldomai artėjantis Glednių namų link.

  Pirmą kartą išleistas 1985 m., „Baltasis triukšmas“ iki šiol kartojamas didžiuliais tiražais ir laikomas vienu įspūdingiausių vartotojiškos kultūros liudijimų literatūroje. Romanas tiksliai atliepia ir socialinių medijų įrašuose, elektroniniuose laiškuose skęstančio šiandieninio žmogaus patirtis.

  Šiuo tekstu D. DeLillo tarsi klausia, kaip žiniasklaidos kultūra atitolina mus nuo savo pačių potyrių, bei verčia stabtelėti ir įsiklausyti į baltąjį triukšmą, pasiekiantį mus akinančių prekybos centro šviesų spengimu.

  „DeLillo – neapsakomai talentingas rašytojas. Jo šalta, tačiau dėmesį prikaustanti proza – žaisminga, kandi, stulbinanti.“ – The Washington Post 

   

  Knygos leidybą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti