Siaubingas gerumas

 • Siaubingas gerumas

  Autorius
  Metai
  2023
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Marija Bogušytė
  Orig. pav.
  A Terrible Kindness
 • Tu siaubingai geras ir mieliausias iš visų mano pažįstamų, bet turi neįtikėtiną dovaną viską sujaukti.

  JO BROWNING WROE (Džo Brauning Rou) užaugo krematoriume Birmingame. Baigė kūrybinio rašymo magistro studijas Rytų Anglijos universitete, yra Kembridžo Lucy Cavendish koledžo kūrybinio rašymo kuratorė. „Siaubingas gerumas“ buvo įtrauktas į Bridport / Peggy Chapman Andrews apdovanojimų trumpąjį sąrašą. Rašytoja turi dvi suaugusias dukteris ir su vyru gyvena Kembridže.

  1966-ųjų spalis. Ką tik pagirtinai baigęs balzamuotojo mokslus Viljamas netrukus pradės dirbti šeimos įmonėje ir atvyksta į ta proga surengtą pirmąjį jo gyvenime iškilmingą vakarą. Jis susižadėjęs, talentingas, perspektyvus, pasitiki savimi ir šeima juo pasikliauja. Tačiau vakarui įsilingavus ateina žinia – Velse, Abervano miestelyje, nuošliauža palaidojo mokyklą ir pasiglemžė daugiau kaip šimto vaikų ir beveik trijų dešimčių suaugusiųjų gyvybes. Viljamas iš karto imasi veikti, pasisiūlo savanoriu ir išvažiuoja į tragedijos priblokštą miestelį. Jam tenka balzamuoti mažus kūnelius, kad tėvai galėtų atpažinti savo vaikus. Tačiau tai, ką pamato ir patiria nelaimės vietoje, Viljamą palaužia, ir jis gręžiasi į savo praeitį ieškoti priežasčių, kurios atvedė į sielvartaujantį Abervaną, ir atsakymų, kodėl iki tol vis jaukė savo gyvenimą.

  „Siaubingas gerumas“ – jaudinantis romanas ne tik apie baisios tragedijos poveikį jauno žmogaus dvasiai. Tai jautrus pasakojimas apie viltį, tikėjimą ir atpirkimą. Kai ištinka nepakeliama neganda, visada atsiranda kas nors, kas padeda atsitiesti. O atjauta gali dovanoti netgi tai, ko nesitiki, nes visiškai atsiduodamas artimui pusiausvyrą atgauni ir pats.
   

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti