Mano šveicarė

 • Mano šveicarė

  Autorius
  Metai
  2024
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Inga Čepulienė
  Orig. pav.
  Big Swiss
  ISBN
  9786094668043
  Puslapių skaičius
  401
 • Akivaizdu, niekas nenusipelno tapti bokso kriauše dėl to, kad užlipo ne tais laiptais ar atstūmė ne tą žmogų, bet atsižvelgiant į tiesiog absurdišką įspėjamųjų ženklų gausą – pagrobimas, kalėjimas, purvini namai, depresyvus šuo – Dičkė šveicarė ne tik kad pati prisikvietė bėdą, bet iš esmės dar ir pasitiko ją su gėlėmis.


  JEN BEAGIN (Dženė Bedžin, g. 1971 m.) – amerikiečių rašytoja, gyvena Hadsone, Niujorko valstijoje. Įgijusi kūrybinio rašymo magistro laipsnį Kalifornijos universitete Ervaine, šiandien ji – trijų romanų autorė, už savo kūrybą pelniusi prestižinę Whitingo premiją. Naujausias autorės romanas „Mano šveicarė“ sulaukė išskirtinio TV produkcijos kūrėjų dėmesio – pagal jį kuriamas HBO serialas. Tai pirmas autorės romanas lietuvių kalba.


  Ši knyga – ne apie šunis. Bet joje vietos užtenka visiems – net asilams ir bitėms.

  Greta moterį praminė Dičke šveicare, nes ji aukšta ir kilusi iš Šveicarijos. Tarp priekinių dantų turi tarpą, o iš skvarbių žydrų akių yra panaši į sektos vadeivą. Kad ir kur ji eidavo, visi gręžiodavosi – net kūdikiai ir šunys. Jos grožis – it Šveicarija: pribloškiantis, bet sterilus.
  Toks jos portretas tebuvo Gretos spėlionės – Dičkės šveicarės ji kaip gyva nebuvo mačiusi. Girdėjo tik jos balsą – terapijos seansų garso įrašuose, kuriuos transkribuodavo sekso ir santykių koučeriui, Hadsone žinomam Omo vardu. Dičkė šveicarė – viena iš Omo pacienčių. Jos balsas nepaaiškinamai jaudina Gretą. Iš pažiūros itin skirtingos, šios dvi moterys turi šį tą bendro – abi patyrė emocinių traumų.
  Vieną dieną Greta netikėtai sutinka Dičkę šveicarę šunų parke – ją atpažįsta iš balso. Dičkė šveicarė nenutuokia, kokias jos paslaptis žino Greta. Nepaisydama pasirašytos konfidencialumo sutarties ir kaltės jausmo, Greta darys viską, kad šis susitikimas nebūtų paskutinis.

  Dūzgia ne tik bitės. Dūzgia ir praeityje paliktos traumos, ieškančios kelio į dienos šviesą.

  Kupina fantazijos, velniškai keista, juokinga iki ašarų „Mano šveicarė“ – tai ne tik meilės istorija, bet ir daugialypis neištikimybės, psichinės sveikatos ir seksualinių stereotipų atspindys.
   

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti