Nerimas

 • Kraunamos nuotraukos

  Nerimas

  9 
  Į krepšelį 

   Klajonės po modernųjį Aš

  Autorius
  Metai
  2017
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  norvegų k.
  Vertė
  Aušra Bagočiūnaitė
  Orig. pav.
  Uro. En reise i det moderne selvet
  ISBN
  9789986167501
  Puslapių skaičius
  502

 • Čia, žemėje, mes gyvename kelis gyvenimus.
  Nelengva. Psichologiškai aiškinant, gimę mes esame daugybė laisvų dalelių.
  Augti - rinkti tas daleles į krūvą, tikintis tapti vientisu žmogumi.

  Finn Skårderud (Finas Skorderudas, g. 1956 m.) - žinomas norvegų psichiatras, kultūrologas, kino kritikas, keliolikos knygų autorius. Garsiausia jo studija - "Nerimas. Kelionės po modernųjį Aš", ji išversta į daugelį kalbų.

  Regisi, kad nerimas yra tapęs pamatine daugelio iš mūsų sielos būsena: nerimaujame dėl ateities, dėl vaikų ir artimųjų, dėl savęs - kad esame ne tokie, kokus mus nori matyti, kad kažko nesugebame ar nepateisiname kieno nors vilčių. Anot Skårderudo mus kamuoja kūno, proto, dvasios, tarpusavio santykių nerimas. Nuolatinis noras būti pripažintiems, meniškasis narcisizmas, protingo vaiko nerimas, gėda ir baimė, nemiga įvardijami pasitelkiant teorinę kalbą ir mokslines įžvalgas. Tačiau kartu - tai ir romanisto plunksnos verti siužetai apie Kafką, Strindbergą, Giacometti, pacientų istorijos susipina su Rilke'ės, Freudo, Julios Kristevos ar Susan Sontag mintimis.

  "Nerimas. kelionės po modernųjį Aš" - tai visuomenės ir kiekvieno mūsų sielos studija, paremta ir autoritetais, ir autoriaus pacientų išgyvenimais. Tai studija, padedanti pažvelgti į pačias nerimo gelmes, kad iš jų išnirtume saugesni ir ramesni. 

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti