Apie ką nesikalbu su mama

 • Apie ką nesikalbu su mama

  Autorius
  Metai
  2024
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Viktorija Samarinaitė
  Orig. pav.
  What My Mother and I Don't Talk About: Fifteen Writers Break the Silence
  ISBN
  9786094667930
  Puslapių skaičius
  257
 • Mūsų motinos – pirmieji mūsų namai, todėl nuolatos stengiamės pas jas grįžti. Prisiminti, ką reiškia turėti vietą, kuriai priklausai. Kurioje pritampi.

  Studijų metais amerikiečių prozininkė Michele Filgate pradėjo rašyti esė apie savo patėvį ir jauname amžiuje patirtą seksualinį priekabiavimą. Prireikė daug laiko suprasti, kad pasakojimo centre iš tiesų yra ne kas kita, kaip kintantis ryšys su mama. Po publikacijos ši esė sulaukė didžiulio dėmesio spaudoje ir socialiniuose tinkluose, o reakcijų gausa paskatino M. Filgate sudaryti rinktinę „Apie ką nesikalbu su mama. 15 atvirų pasakojimų“, kurioje garsūs šiuolaikiniai rašytojai viešai prabyla apie savo mamas – rūpestingas ir šaltas, paprastas ir mįslingas, skaudinančias ir įskaudintas.

  Rašytoja Cathi Hanauer prisėda pasišnekėti su mama, už kurią didžiąją gyvenimo dalį kalbėjo jos vyras. Melissa Febos, remdamasi mitologija, analizuoja natūralų savo atsiskyrimą nuo mamos ir asmeninės laisvės troškimą. Nayomi Munaweera dalijasi drąsia išpažintimi apie pamažu ryškėjančią mamos psichikos ligą. André Aciman prisimena vaikystę su kurčia mama, kurios niekada nedomino žodžiai, o Julianna Baggott atskleidžia, ką reiškia augti su mama, kuri pasakoja per daug.

  Iš viso skaitytojų laukia 15 įsimintinų, jautrių, kartais sukrečiančių istorijų apie skirtingus motinystės atspalvius, žeidžiančius ir gydančius mamų žodžius bei tai, ką iš pirmųjų savo namų išsinešame į tolesnius santykius.


  Kiekviena esė – tai atskiras meno kūrinys, pasižymintis savomis personažų linijomis ir nušvitimais. M. Filgate nuveikė didžiulį darbą, surinkdama šiuos su meile ir užsidegimu parašytus tekstus. – Los Angeles Review of Books

  Tiesiog ryte prarysite šias puikiai parašytas ir tokias reikšmingas istorijas apie nuoširdumą, skausmą ir psichologinį atsparumą. – Elizabeth Gilbert, knygos „Valgyk, melskis, mylėk“ autorė

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti