Kaip tapti tobulam

 • Kaip tapti tobulam

  Autorius
  Metai
  2023
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Povilas Dikavičius
  Orig. pav.
  How to be Perfect
  ISBN
  9786094667817
  Puslapių skaičius
  347
 • Greit apibėgi aplink rajoną (sveikata!), padedi senutei pereiti gatvę (geranoriškumas!), pažiūri dokumentiką (žinios!), perskaitai naujienas (pilietiškumas!) ir guliesi miegoti. Kokia puiki diena. O tuomet guli lovoje ir stebeilijiesi į lubas. Kažkas tave graužia. Kiekgi „gėrio“ šiandien iš tikrųjų sukūrei?

  MICHAEL SCHUR (Maiklas Šuras, g. 1975 m.) – Los Andžele gyvenantis televizijos prodiuseris, scenaristas ir aktorius, dirbęs prie tokių garsių televizijos serialų kaip „Biuras“, „Parkai ir poilsis“ bei „Geroji vieta“. Už savo darbus televizijoje laimėjo du „Emmy“ apdovanojimus. Knygoje „Kaip tapti tobulam. Pasiruoškite susimauti“ M. Schuras dalijasi kita savo ilgamete aistra – moralės filosofija, kurios idėjos įkvėpė visame pasaulyje žiūrovų pamėgtų serialų siužetus.

  Dauguma iš mūsų laikome save gerais žmonėmis, nors pasakyti, kas skiria gerą žmogų nuo blogo, nėra taip paprasta – filosofai šią mįslę mėgina įminti jau tūkstančius metų. Aptardamas pagrindines Vakarų moralės filosofijos sroves, M. Schuras kelia klausimą – ką šiandien reiškia būti geru žmogumi?

  Ar etiška mėgautis meno kūriniu, jei jo autorius – siaubinga asmenybė? Ar kaip nors nusižengiame moralės principams, jei patys imame skelbti apie savo gerus darbus socialiniuose tinkluose? Kiek pinigų aukoti labdarai? Ir apskritai – ką daryti, kai gerų darbų darymas ima sekinti?

  Šmaikščiai gvildendamas kasdienybėje kylančias moralines dilemas, M. Schuras kviečia permąstyti mažus ir didesnius gerumo veiksmus ir suprasti tikrąją jų prasmę. Kaip sako pats autorius: „Būti geru žmogumi yra alinantis darbas. Bet jei to sieksite, ilgainiui tai ims atrodyti ne kaip darbas, o kaip galvosūkis, kurį pajėgsite išspręsti.“

  „Bene patraukliausias įvadas į etikos filosofiją.“ – The Wall Street Journal

  „Bijodama, kad ilgi svarstymai apie moralę sutrikdys mano smagų, problemišką gyvenimą, buvau įsitikinusi, kad ši knyga – ne man. Kaip klydau! Ji tokia nuostabi, komiška ir nuoširdi, jog skaitydamas nė nepajunti, kaip tampi geresniu žmogumi.“ – Scenaristė, serialo „Biuras“ aktorė Mindy Kaling 

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti