Machiavelli

 • Kraunamos nuotraukos

  Machiavelli

  5 
  12  Sutaupykite 7 
  Į krepšelį 

   Gyvenimas ideologijos šešėlyje

  Autorius
  Metai
  2018
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Daumantas Gadeikis
  Orig. pav.
  Machiavelli
  ISBN
  9786094663635
  Puslapių skaičius
  462
 •  

   Paul Oppenheimer (Polas Openheimeris) – The City College of New York lyginamosios literatūros profesorius. Jo knyga „Machiavelli: gyvenimas ideologijos šešėlyje“ – autentiškais dokumentais ir istoriniais šaltiniais paremta studija apie garsųjį XV a. rašytoją, istoriką ir politikos teoretiką. Tačiau ne tik. Čia kaip gyva iškyla ankstyvojo Renesanso laikų Florencijos respublika ir visa to meto Italijos istorinė, politinė, kultūrinė situacija.

  Tai knyga apie neeilinio likimo asmenį, formavusį valstybę ir valstybės įtaką unikaliai asmenybei.

  Nicolo Machiavellis – viena ryškiausių Florencijos respublikos figūrų. Jis formavo Florencijos respublikos politiką, jis palaikė ryšius su užsieniu ir popiežiumi. Jis – neginčijamai vienas svarbiausių politikos teoretikų, kurio fundamentalūs teiginiai apie politinę galią ir valdžią ir iki šiol tebėra stebėtinai aktualūs.
  Jo mąstymas buvo nepaprastai paradoksalus ir įžūliai novatoriškas. Jis sukūrė radikalias teorijas apie klastą, išdavystę, socialines transformacijas, išsiskiriančias savo negailestingumu ir šaltu apskaičiavimu. Originalus, klastingas, nepaprastai įtakingas, patyręs ir valdžios aukštumas, ir atstūmimą, Nicolo Machiavellis buvo ir tebėra viena kontroversiškiausių ir įdomiausių visuomenės ir politikos figūrų.

  Jo gyvenimas ir pažiūros – ir raktas šiuolaikinei politikai, ir jos veidrodis.

  Šiuolaikinės politinės minties neįmanoma įsivaizduoti be Machiavelli. Jis buvo įsitikinęs, kad moralinės ydos padeda politikai. Politinio gyvenimo audinys nuaustas iš moralinių patologijų. Machiavelli šokiruoja, nes pripažįsta moraliai blogų veiksmų reikšmę politikai. Geras politikas turi būti pusiau žmogus, pusiau gyvūnas. Žvėries pamėgdžiojimas keičia krikščioniškąjį Dievo mėgdžiojimą.
  Dr. prof. Alvydas Jokubaitis


  Knygos leidybą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
   

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti