Prieraišumo paradoksai

  • Prieraišumo paradoksai

    Autorius
    Metai
    2025
  • GIEDRĖ ŽALYTĖ – kognityvinės ir elgesio terapijos krypties psichoterapeutė ir supervizorė, miško terapijos gidė, reguliariai vedanti gamtos terapijos užsiėmimus, LSMU Miško terapijos podiplominių studijų programos lektorė. Skaitytojams jau pažįstama kaip knygos „Gamtos terapija. Kaip medžiai, vandenys ir paukščiai padeda mums gyti. Psichoterapinės įžvalgos“ autorė. Pastaraisiais metais ypač domisi ankstyvosiomis prieraišumo traumomis ir jų gydymu.


    Kai gimstame, gamta į mus būna sudėjusi viską, ko reikia būsimai asmenybei susiformuoti. Bet augdami galime patirti sukrėtimų ir prarasti bazinį saugumo, stabilumo, vientisumo, o dažnai ir krypties jausmą. Tuomet mūsų asmenybės raida tarsi sustoja, įstringa, kai kurios asmenybės dalys tampa nebepageidaujamos, o kitos ima veikti gynybiškai. Pastebime, kad dažnai savęs klausiame: kodėl man taip sunku ko nors imtis? kodėl nežinau, ko noriu? kodėl negaliu savimi pasitikėti? kodėl negaliu sukurti laimingų santykių? kodėl taip visko bijau? Atsakymas į šiuos klausimus galėtų būti toks: todėl, kad patyrėte ankstyvųjų prieraišumo traumų ir jos tebėra neišgydytos.

    Ši knyga skirta tiems, kurie nori užčiuopti ir suprasti nelengvas, skaudžias vaikystės patirtis ir jų paliktus pėdsakus savo asmenybėje. Kuo geriau ir giliau tai suprantame, tuo laisvesni tampame, tuo lengviau mums atkurti savo vientisumą ir būti nebe traumų įkaitais, o savimi, tai yra tais, kuo gamta mums linkėjo tapti. 

  • mes socialiniuose tinkluose

    Prenumeruok naujienlaiškį

    Prenumeruoti