Pasaulio pabaigos istorija

 • Pasaulio pabaigos istorija

  Autorius
  Metai
  2022
  Įrišimas
  kietas
  Puslapių skaičius
  199
  ISBN
  9786094667169
 • Matas Maldeikis – politikas, buvęs Seimo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje, 2010–2020 m. dirbęs Seimo kanceliarijoje, 2020 m. išrinktas į Seimą. Svarbiausius ir pagrindinius šiandieninės pasaulio tvarkos principus apžvelgianti knyga „Pasaulio pabaigos istorija“ – debiutinis autoriaus kūrinys.

  Šiuolaikinis pasaulis susiformavo po Antrojo pasaulinio karo, kai palankiai susiklostė daugybė aplinkybių. Procesai, iš pradžių garantavę sėkmę ir pažangą, pamažu atskleidė ir savo išvirkščiąją pusę. Taip prieštaringų tendencijų raizginys galiausiai pagimdė dabarties iššūkius. Norėdami suvokti, kur esame, ir rasti problemų sprendimus privalome dar kartą peržvelgti nueitą kelią ir užčiuopti jo silpnąsias grandis. Šios knygos tikslas – padėti skaitytojams geriau suprasti, kur brėžiamos dabarties karų fronto linijos ir kokios naujos grėsmės kyla Vakarų pasauliui, kuriam jau trisdešimt metų priklauso Lietuva. Autorius tiki – atėjo metas prisiminti ir suprasti metaforą, kurią ne sykį kartojo Vladimiras Leninas, kad „kapitalistai patys parduos mums virvę, ant kurios mes juos karsim“.

  „Pasaulio pabaigos istorija“ – apie tai, kaip susikūrė pasaulis, kurį pažįstame. Ir kaip jis baigiasi.

  Skambi antraštė tarsi sakytų, kad beliko pasirūpinti, kaip saugiau nušliaužti į kopas. Vis dėlto, kaip ne kartą pabrėžiama ir pačioje knygoje, pasaulis per sudėtingas, kad parūpintų paprastų pasirinkimų. Daug istorinių ekskursų į tai, kas sukūrė vadinamąją taisyklėmis grįstą tvarką – papildomą mažų valstybių saugumo garantą. Šiai tvarkai iškilo pavojus – ne tik dėl autokratų geriau ar blogiau maskuotų užmačių, bet ir dėl nuosavų klaidų. Aišku yra viena – nuo to, kaip į šiuos iššūkius mes reaguosime šiandien, priklausys ištisų kartų ateitis.
  Lietuvos Respublikos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė

  Žiūrėdamas į politikus, kurie sprendžia svarbius kasdienius ne tik mano, bet ir visos Lietuvos gyvenimo klausimus, visada viliuosi ir tikiuosi, kad jie protingesni už mane ir supranta kontekstą, kuriame mes visi gyvename. Šioje knygoje Matas Maldeikis ne tik parodo, kad supranta, bet ir paaiškina man bei kitiems, kodėl pasaulis yra toks, koks yra.
  Komikas Paulius Ambrazevičius


  Labai laiku pasirodęs trumpas ir tikslus naujausios mūsų laikų istorijos pasakojimas. Rekomenduoju visiems, kam rūpi, ar tikrai mes pasiekėme tašką, kurį Francis Fukuyama kažkada pavadino „istorijos pabaiga“.
  Rašytojas Aidas Puklevičius
   

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti