Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus

 • Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus

  Išsamus vokiečių erudito veikalas apie svarbiausius Vakarų pasaulio istorijos, mokslo ir kultūros įvykius 

  Metai
  2020
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Valdemaras Kvietkauskas, Antanas Gailius
  Versta iš
  vokiečių k.
  Orig. pav.
  Alles, was man wissen muss
  ISBN
  9789986161868
  Puslapių skaičius
  548
 • Puikiai suprantu žmones, kurie ieško pažinimo, o yra priversti tenkintis formulėmis: kitados lygiai taip pat buvo ir man. Todėl ir parašiau knygą, kurios anuomet man stigo – knygą su visu kelionės bagažu, kuris vadinasi kultūra.


  DIETRICH SCHWANITZ (Dytrichas Švanicas, 1940–2004) – rašytojas, Hamburgo universiteto profesorius, dėstė anglų literatūrą ir kultūrą. Garsiausia ir svarbiausia jo knyga „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“, parašyta 1999 m., bėgant metams anaiptol nepraranda aktualumo. Tai nepaprastai įtraukianti kelionė per istoriją, literatūrą, filosofiją, dailę ir muziką, tam tikra prasme – būtinasis žinių bagažas, kurį per gyvenimą turėtų sukaupti kiekvienas, norintis vadintis išsilavinusiu žmogumi.
  Dažnai atrodo, kad mus tiesiog skandina informacijos ir žinių srautas, kuriame desperatiškai stengiamės surasti kokią nors sistemą. Mūsų žinios nebepatikimos, mūsų ugdymas išgyvena krizę. Ši knyga – būdas susisteminti žinias ir suvokti giluminius priežastinius kultūros ryšius, padedančius geriau suprasti bendrą kultūros ir visuomenės situaciją. Tai intelektinis vadovas, parašytas originaliai, su dideliu išmanymu ir drauge šmaikščiai, knyga, privaloma kiekvienam žmogui, norinčiam nepasiklysti chaotiškame informacijos sraute.
  Dietrichas Schwanitzas aptaria antiką, Senąjį ir Naująjį testamentą, Europos valstybių šeimos susidarymą ir svarbiausius jos istorijos momentus (revoliucijas, demokratijos atsiradimą), žymiausius literatūros, dailės ir muzikos šedevrus, mokslo atradimus, filosofijos kryptis, knygos kultūrą ir švietimo institucijas. Tai – išmaniai ir pakiliai aprašyta Europos istorija plačiausia prasme, stengiantis ne tik pateikti ir susisteminti žinias, bet ir perteikti tą dvasios pakilimą, kuris apima matant kultūros klestėjimą ir suvokiant, kad kiekvienas iš mūsų galime tapti jo dalimi. 

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti