Ekrano laikai

 • Ekrano laikai

  6.50 
  15.50  Sutaupykite 9.00 
  Į krepšelį 

  Kaip išmanusis telefonas pakeitė pasaulį

  Metai
  2023
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Eglė Išganaitytė
  Versta iš
  norvegų k.
  Orig. pav.
  Appenes Planet
  ISBN
  9786094667336
  Puslapių skaičius
  279
 • Išmanusis telefonas tavo delne sutelkė visą pasaulį. Ir šioje knygoje pamėginsiu atsakyti į paprastą klausimą: ką tu su tuo pasauliu darai ir ką jis daro su tavimi.

  THOMAS HYLLAND ERIKSEN (Tomas Hiulanas Eriksenas, g. 1962 m.) – socialinės antropologijos profesorius Oslo universitete, daugybės knygų kultūrologinėmis ir antropologinėmis temomis autorius, sulaukęs didelio dėmesio Norvegijoje ir užsienio šalyse. 2004 m. lietuviškai išleista jo knyga „Akimirkos tironija“ – viena skaitomiausių studijų apie šiuolaikinės technologijų plėtros sukeltą laiko sampratos ir gyvenimo ritmo kismą. Naujojoje knygoje „Ekrano laikai. Kaip išmanusis telefonas pakeitė pasaulį“ T. H. Eriksenas tęsia pradėtą darbą ir gilinasi į informacinių technologijų įtaką žmogaus kasdienei veiklai XXI a.

  Šiandieninis gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be išmaniųjų telefonų – jie pakeitė žemėlapius, fotoaparatus, žadintuvus ir žodynus. Mobiliosios programėlės lengvai tenkina įvairiausius poreikius – jose pasižymime autobuso bilietus, klausomės mėgstamiausių albumų, ieškome romantinių partnerių. Tačiau kokį poveikį šis glaudus ryšys su elektroniniu prietaisu turi asmens formavimuisi ir veikimui visuomenėje?

  T. H. Eriksenas ieško atsakymų į šį platų klausimą, aptardamas, kaip išmanusis telefonas transformuoja rašytinio ir sakytinio žodžio, laiko ir erdvės, teksto ir vaizdo, viešo ir privataus bendravimo santykį. Pristatydamas naujausius mokslinius atradimus ir savo paties įžvalgas, padarytas daugelį metų tyrinėjant išmaniųjų technologijų vystymąsi skirtingose kultūrose, autorius pateikia reikiamų žinių, kad išmanusis telefonas taptų įrankiu, kuriuo reguliuojame savo gyvenimą, o ne jėga, reguliuojančia mus.

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti