Paguoda

 • Paguoda

  Kurios sulaukiame ir kurią dovanojame 

  Metai
  2022
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Akvilė Melkūnaitė
  Versta iš
  prancūzų k.
  Orig. pav.
  Consolations
  ISBN
  9786094667091
  Puslapių skaičius
  287
 • Be paguodos – geranoriškumo išraiškos nevilties akivaizdoje, poelgiais ir žodžiais paverstos atjautos, – pasaulyje būtų niūru ir atšiauru, neįmanoma kvėpuoti.

  CHRISTOPHE ANDRÉ (Kristofas Andrė; g. 1956) – prancūzų psichiatras ir psichoterapeutas. Prancūzijoje jis išgarsėjo kaip emocijų psichologijos specialistas, vienas pirmųjų psichoterapijos praktikoje ėmęs taikyti meditaciją. Ch. André specializacija – nerimo sutrikimai ir depresijos būklės, ypač atkryčių prevencija. Lietuvos skaitytojams šis autorius puikiai pažįstamas iš tokių knygų kaip „Netobuli, laisvi ir laimingi“, „Vidinis gyvenimas“, „Trijų minučių meditacija“.

  „Paguoda. Kurios sulaukiame ir kurią dovanojame“ – šeštoji Ch. André knyga lietuvių kalba. Ją parašyti autorių paskatino sunki asmeninė patirtis. Susirgęs plaučių vėžiu jis ėmė reflektuoti guodžiančių žodžių galią gijimo procese ir domėtis paguodos reiškiniu.

  Artimųjų mirtis, sunkios ligos, senatvė – nė vieno žmogaus gyvenimas neišvengia sudėtingų vienatvės, nevilties etapų, keliančių daugybę klausimų. Kokiais būdais paguosti save, kad neužvaldytų kančią lydintys baimės, pykčio, pavydo jausmai? Kaip išbūti su kenčiančiu žmogumi ir laiku atrasti jo skausmą malšinančius žodžius? Kodėl kartais taip sunku leistis guodžiamiems? Ir ar verta tikėti, jog visos mūsų nelaimės turi prasmę?

  Ch. André įsitikinęs, jog negandos ir sunkumai – tai gyvenimo nuomos mokestis. Tačiau su jais susidoroti gali pavykti tik išmokus teikti ir priimti paguodą. Aptardamas, kaip paguodą suvokia rašytojai, filosofai ir psichologai, dalindamasis asmeniniais pokalbiais su pacientais, kolegomis ir artimaisiais, autorius pristato daugiasluoksnį guodimo meną ir įrankius, padėsiančius jį įvaldyti.

    

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti