Mo

 • Mo

  Antroji Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knyga

  Metai
  2014
  Įrišimas
  minkštas
  Puslapių skaičius
  64
  ISBN
  9786094660047
  Iliustracijos
  Ričardo Šileikos nuotraukų ciklas "Nužaistų vietų perdėlionės"
 •  

  Mindaugas Nastaravičius (g. 1984) – poetas, dramaturgas, žurnalistas. 2010 metais, laimėjęs Rašytojų sąjungos organizuotą „Pirmosios knygos“ konkursą, išleido eilėraščių rinkinį „Dėmėtų akių“, buvo apdovanotas Zigmo Gėlės premija už geriausią metų debiutą. Kūryba versta į anglų, prancūzų ir rusų kalbas.


  *
  tada nebuvo jokio gyvenimo,
  tada gyvenau su karve: pririšu,
  ji nuėda, kiek pasiekia, skylė
  žemėje, kai ištraukiu kuolą,
  kai perkeliu į kitą
  vietą – dar viena
  skylė žemėje

  *
  dabar aš noriu kurti: karvė neateina
  manęs perkelti, skauda šita
  grandinė, viską seniai
  esu nuėdęs, iš žemės
  išdygsta tėvas,
  aš graužiu
  tą žemę

  *
  tada aš gyvenau su karve, bet draugas
  nuolat kartojo, kad geriausi
  poetai yra miesto poetai,
  todėl užtaisiau visas
  skyles ir mudu
  išėjome

  (Iš ciklo „istorija apie praeitį, dabartį ir visa kita, ko nebus“)


  Mo, mielas skaitytojau, mo!
  Poeziją įmanu rasti ir šiuolaikinės poezijos knygose. Poezija, kūryba (poiēsis graikiškai ir reiškia kūrybą) labiausiai galima ten, kur alsuoja ir įnoringųjų sesučių mūzų motina Mnemosinė, kitaip – Atmintis.
  Atmintis poeziją kuria ir poezijoje įsikuria tik gyvais poetiniais tekstais, tai ji suteikia eilėraščiui tūrį, gyvybę, ilgesio aidą, nebeįmanomo sugrįžimo galimybę. Ir – kad ir kaip banaliai skambėtų – gelmę.
  Tai ji, Atmintis, nepakartojamai asmeniška ir nesumeluotu asmeniškumu universali, yra centrinė antrosios Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knygos veikėja – įgalinanti (netgi įpareigojanti) poetą į pasaulius žvelgti giliai, atvirai, saviironiškai. Atminties nutvieksta poezija netgi liūdniausiomis akimirkomis išmoksta, o išmokusi ir mus išmokina šypsotis.
  Manau, kad nešinam unikalia lietuvių poezijoje patirtimi aštuoniolika kilometrų nuo vaikystės ir paauglystės Marijampolio Vilniaus rajone ligi „Mo“ Mindaugui Nastaravičiui įveikti buvo ne arčiau, nei Sigitui Parulskiui tuos veik porą šimtų kilometrų, kuriuos paskutinis lietuvių agrarinis poetas keliavo nuo Obelių ligi „Mirusiųjų“.
  O ir skerdžia (aukoja) Mindaugas Nastaravičius ne Sigito Parulskio (kaip dauguma postparulskinių poetų miesčionių), bet savo kiaulę. Gyvą gyvos poezijos kiaulę!
  Om, skaitytojau mielas, om...

  Aidas Marčėnas 

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti