Tikra tik viltis

 • Kraunamos nuotraukos

  Tikra tik viltis

  12 
  Į krepšelį 

  Esė

  Metai
  2021
  Įrišimas
  kietas
  Puslapių skaičius
  214
  ISBN
  9786094666049
 • Išminti takai į naujas ganyklas neveda. Leiskis keliais, atskleidžiančiais gyvenimo grožį. Jie kreipia prie dar neatrastų žodžių, kuriuos galėtum sėti žmonių širdyse.


  Kunigas Algirdas TOLIATAS (g. 1978) – Lietuvos policijos vyriausiasis kapelionas, 2018 m. apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle už bendruomenės telkimą, šešeto knygų autorius. Jo pamokslų ciklo knygos „Žmogaus ir Dievo metai“, „Gerumo liūnas“, „Šeštas jausmas yra pirmas“ (2016–2018), taip pat „Ramybė tau“ ir „Sekmadienio SMS“ (2019) skaitytojų labai vertinamos ir nuolat perleidžiamos. „Tikra tik viltis“ – septintoji kunigo knyga, kurioje jis jaukinasi esė žanrą.

  Pagrindinis ir didžiausias kunigo A. Toliato įkvėpimas – gyvenimas ir Šventasis Raštas, pagrindiniai klausimai – moraliniai. Autorius nagrinėja amžinas ir kasdienes žmogaus gerumo ir padorumo, patikimumo, atjautos ir meilės artimui temas. Jis nepateikia atsakymų, tik apnuogina mintį ir skatina klausti. Ir vis kreipia prie tikėjimo bei vilties, kurią jam simbolizuoja Vilniaus senamiesčio Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia. „Gal ir ateis diena, kai trauksime į ją klausytis Čiurlionio koncertų ir vargonų. Motorai ten gaudė aidžiai, pats girdėjau. Bet vargonai vis dėlto būtų geriau. Daug geriau...“ – kadaise sakė Jurgis Kunčinas. Dabar joje skamba ne tik koncertai. Joje gimsta ir kasdienės mintys, kuriomis kunigas A. Toliatas dalijasi po atšventintos Ramintojos koplyčios skliautais.


  Prieš mus – mūsų amžininkas, kurio santykyje su mumis iškyla ne tik Bažnyčia su savo tūkstantmete istorija... bet ir krikščioniškojo tikėjimo gebėjimas sujungti „čia ir dabar“ su amžinybe.
  Leonidas Donskis

    

 • Naujienlaiškis

  mes socialiniuose tinkluose