„Tyto alba“ rekomenduoja: kokių susitikimų nepraleisti Vilniaus knygų mugėje?

 • „Tyto alba“ rekomenduoja: kokių susitikimų nepraleisti Vilniaus knygų mugėje?

  Po dvejų metų sugrįžtančioje Vilniaus knygų mugėje leidykla „Tyto alba“ kviečia saugiai susitikti su knygų autoriais. Jūsų dėmesiui leidyklos renginių programa.  

  Vasario 25 d., penktadienis

  Susitikimus pradėsime literatūros gurmanams skirtu renginiu. Sugrįžta populiariausias ir prestižine Goncourt’ų premija įvertintas Andreï Makine romanas „Prancūziškas testamentas“, o praėjusių metų pabaigoje lietuviškai pasirodė ir naujas rašytojo romanas „Mano draugas armėnas“. Tad šia proga rašytojas virtualiai susitiks su Lietuvos skaitytojais penktadienį 17 val. 5.3 salėje. Rašytoją kalbins žurnalistas, prancūzų kultūros žinovas Valdas Puteikis.

  Pokalbiui apie lyderystę ne tik versle, bet ir kasdienybėje, geriausi šios srities ekspertai – Edis Kasperavičius, Dainius Baltrušaitis, Saulius Jovaišas, Lina Mieliauskienė – susirinks penktadienį 18 val. 1.2 salėje knygos „Šunų kinkinio maršas“ pristatyme.

  Istorinių romanų autorė Gina Viliūnė ruošiasi Vilniaus jubiliejui ir penktadienį 19 val. 5.5 salėje pristato istorinį detektyvą apie XVI a. Vilnių „Spąstai pirklio žudikui“. Drauge po istorinius vingius su G. Viliūne klaidžios žurnalistė, rašytoja Jurga Baltrukonytė.

  Vasario 26 d., šeštadienis

  Žinoma psichologė-psichoterapeutė Lina Vėželienė šeštadienį 11 val. 1.2 salėje kviečia pasikalbėti apie knygą „Vidurio amžiaus paauglystė“ ir gyvenimo prasmės paieškas, kai, atrodo, kad viskas jau pasiekta. Pokalbyje dalyvauja psichologas-psichoterapeutas Robertas Petronis. Pokalbį veda „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė.

  Tarp svarbiausių renginių – šeštadienį, vasario 26 d., 12 val. Rašytojų kampe vyksianti Jurgos Ivanauskaitės premijos teikimo šventė, kur susirinks premijos laureatai, rašytojos bičiuliai.

  Visas dienas „Tyto alba“ stende su skaitytojais bendraus vienas mylimiausių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla. O šeštadienį, vasario 26 d., 12 val. drauge su Beata Nicholson visus pakvies susitikti 5.1 salėje. Beje, šalia 4-os salės mugėje veiks ir pagal „Užkeiktąją pono Kuko knygą“ sukurtas siaubo kambarys.

  Šeštadienį 14 val. Kino salėje susitikimui kviečia kunigas Algirdas Toliatas su naujausia knyga „Tikra tik viltis“. Kunigą A. Toliatą kalbins filosofas prof. Alvydas Jokubaitis.

  Viena ryškiausių šių metų Knygų mugės viešnių – Lietuvos skaitytojų mylima bestselerių autorė Karen Swan iš Didžiosios Britanijos. Susitikimas su autore įvyks šeštadienį 15 val. 5.1 salėje. Rašytoją kalbins Šveicarijoje gyvenanti jos knygų vertėja Ligita Karsbo.

  Pasikalbėti, kaip gyvensime po pandemijos, knygos „Ką mes padarėme savo vaikams“ autorius, gydytojas Rimantas Kėvalas kviečia šeštadienį 15 val. 5.3 salėje. Pokalbyje dalyvauja psichologas Vytas Kabašinskas. Susitikimą veda žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.

  Skaitytojai jau pamėgę įtraukiančias muzikologo Viktoro Gerulaičio istorijas. Tiesiai į mugę atvažiuoja trečia tokių istorijų knyga – „Perone su Alfredu Schnittke“. Drauge su muzikologe Juste Jankauskaite autorius knygą pristatys šeštadienį 16 val. 5.3 salėje.

  Ar šiandien egzistuoja moralė? Ar mums rūpi kiti, o gal galvojame tik apie save? Šie klausimai kaip niekad svarbūs šiandien. Apie juos šeštadienį, 17 val. 5.3 salėje J. Sackso knygos „Moralė“ pristatyme kalbėsis europarlamentarė dr. Aušra Maldeikienė, politologė dr. Ainė Ramonaitė ir publicistas Donatas Puslys.

  Prieš pat Kalėdas pasirodžiusi Vaivos Rykštaitės knyga „Kaip būti“ jau sulaukė didžiulio skaitytojų dėmesio, pasirodė antras knygos tiražas, o knygų mugėje įvyks pirmasis toks išsamus knygos pristatymas. Šeštadienį, 19 val. Kino salėje V. Rykštaitė kviečia į virtualų susitikimą.