Širdis yra graži

 • Kraunamos nuotraukos
  500
  2200 Sutaupykite 1700
  pasiūlymas galioja iki 2025-01-01
  Į krepšelį 

  Knyga apie profesorių Algimantą Marcinkevičių
  Atsiminimų knyga apie vieną žymiausių Lietuvos medikų


  Metai
  2011
  Įrišimas
  kietas
  Puslapių skaičius
  448
 • Profesoriaus Algimanto Marcinkevičiaus gyvenimas ir darbai ypač svarbūs XX a. Lietuvos medicinos pažangai. Pats svarbiausias iš jų – tai naujos medicinos srities – modernios širdies chirurgijos – sukūrimas, jos tobulinimas ir iškėlimas į pasaulinį lygį. Visa tai buvo padaryta sunkiomis sąlygomis – Lietuvos okupacijos ir izoliacijos nuo pasaulio metu. Ir ne tik tai. Jo darbu ir pastangomis Lietuvoje susikūrė moderni kraujagyslių chirurgija, jis pirmasis Lietuvoje padarė inksto ir širdies persodinimo operacijas ir tapo dar vienos labai modernios srities – transplantologijos pradininku.

  Greita ir audringa širdies chirurgijos plėtra buvo didelė paskata kardiologijos ir anesteziologijos pažangai. Visa tai Lietuvoje atsirado dar ir dėl to, kad prof. A. Marcinkevičiaus asmenybė ir jo darbai buvo ryškus ganėtinai niūraus to meto šviesulys, traukęs jaunus žmones, skatinęs juos visas jėgas skirti pasirinktai specialybei, suteikti viltį ir pagelbėti sunkiai sergantiems Lietuvos žmonėms, tarnauti mokslui, siekti medicinos pažangos, nes taip dirbo jų mokytojas.
  Knygos tikslas ne vien papasakoti apie iškilią Profesoriaus asmenybę ir įvertinti nuveiktus jo darbus, bet ir apžvelgti jo kurtos širdies chirurgijos ir gretimų specialybių raidą pasaulyje ir paraleles Lietuvoje. Atsiminimų autoriai yra prof. A. Marcinkevičiaus mokiniai ir bendradarbiai, daugelis jų visą gyvenimą, talentą ir kūrybines galias atidavė vadovo ir mokytojo iškeltam tikslui pasiekti.