KNYGŲ KOMPLEKTAS. „Mago mokinys“ + „Kalifo rūmai“

  • KNYGŲ KOMPLEKTAS. „Mago mokinys“ + „Kalifo rūmai“

    16.00 
    25.00  Sutaupykite 9.00 
    Į krepšelį 

    Tahiro Shaho knygų komplektas

  • Tahiras Shahas (Tahiras Šahas, g. 1966 m.) – Londone gimęs anglų-afganų kilmės rašytojas, keliautojas ir dokumentinių filmų kūrėjas. Užaugęs diplomatų ir intelektualų šeimoje, 2003 metais paliko Jungtinę Karalystę ir persikėlė į Maroką, Kasablanką, kur iki šiol gyvena su šeima. Tahiras Shahas yra parašęs ne vieną dešimtį knygų, paremtų keliaujant įgyta patirtimi. Lietuvos skaitytojai jau turėjo progą įsitikinti kritikų liaupsinama jo pasakojimo meistryste – romanai „Timbuktu“, „Kalifo rūmai“, „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“, „Kelionės su pačiu savimi“ sulaukė didžiulio susidomėjimo.

    1.„Mago mokinys“ – tai pasakojimas apie vakariečio klajones, gyvenimą ir patirtis Indijoje, pažintį su šalimi, kurios kasdienybė netelpa į racionalumo rėmus, kur kiekviena diena persmelkta neįmanomybės.
    Dar vaikystėje Tahirui Shahui nusišypsojo laimė sutikti iliuzionistą iš Šiaurės Indijos. Susižavėjęs jo pasakojimais bei nepaprastais triukais, vyras net prabėgus dvidešimčiai metų nepaliauja puoselėti svajonės išmokti Indijos magijos paslapčių. Galiausiai jis nusprendžia palikti ramų ir patogų gyvenimą Londone ir leistis į kelionę po Indiją, ieškodamas žymiausio šio krašto mago.
    Pasakodamas apie savo klajones tūkstančius veidų turinčioje Indijoje, Tahiras Shahas suteikia galimybę apčiuopti dalelę šios šalies filosofijos ir gyvenimo būdo, išvysti pulką neįsivaizduojamų personažų, ryškiausiai atspindinčių Indijos kultūrą. Čia žmonės geba ryti akmenis ir laikinai apmirti, versti vandenį benzinu ar tiesiog būti dievu puse etato. Girtų dramblių gaujos, siaubiančios kaimus, kūdikių nuoma ir perukų verslu besiverčiančios šventyklos – tik menka dalis Tahiro Shaho aprašomos Indijos kasdienybės, kurioje gyvenimas visuomet keliauja koja kojon su mirtimi, kur atsitiktinumas – pasaulio variklis. 

    2. Vaikystėje autorių žavėjo tėvo pasakojimai apie Maroką, apie senelį, kuris paskutiniuosius gyvenimo metus praleido Tanžere. Ieškodamas vietos, kur svarbiausia – šeima ir laisvė, kur nėra europietiško smulkmeniškumo ir saugumo, kur galima būti savimi ir kur viskas nutvieksta išsiilgtos saulės, o ne persmelkta angliškos drėgmės, Tahiras Shahas leidžiasi į avantiūrą. Įsigyja nepaprastai žavų, bet apgriuvusį namą Dar Kalifa – kalifo rūmus – Kasablankoje, išsiveža žmoną, mažą dukrytę ir trijų savaičių sūnelį ir pradeda naują gyvenimą. Tačiau jis nė nenumanė, kad nuostabiuose kalifo rūmuose jo lauks tarnai, kurie tvarkys šeimininko gyvenimą savaip, gausybė džinų, kuriems išvaikyti reikės daugybės egzorcistų... Kad Maroke viskas kitaip – kitos tradicijos, kiti papročiai, kitoks laiko suvokimas ir žmonių elgesys. Niekuo negalima tikėti, niekas nėra toks, koks atrodo. Rausvas glitėsis ant kambario sienos, pasirodo, yra paslaptingas sėkmę nešantis ženklas, o geriausi staliai... bepirščiai. Tahiras Shahas atkakliai stengiasi prisijaukinti Maroką, Kasablanką ir kalifo rūmus, o skaitytojui telieka pripažinti, kad nieko juokingesnio ir labiau jaudinamo už tas pastangas jam nėra tekę girdėti. Daugybė nuostabiausių istorijų – apie knygų siuntą iš Anglijos, apie vėžlio pirkimą, džinų išvarymą, plytelių klojimą – rytietiškai puošnios kaip tūkstantis ir viena naktis, išmintingos ir juokingos. Tai knyga, kurią skaitant Maroko saulė nejučia nušvis kiekvieno gyvenime.