Kartografai

 • Kartografai

  Autorius
  Metai
  2023
  Versta iš
  anglų k.
  Vertė
  Ina Rosenaitė
 • Ar kada nors esate atsivertę žemėlapį ir jame paklydę? O galbūt aptikę objektą, kuris iš tiesų neegzistuoja?

  PENG SHEPHERD (Peng Šepard) – pripažinimo sulaukusi ir apdovanojimų pelniusi amerikietė autorė, gimusi ir užaugusi Finikse, Arizonoje. Jos kūriniai nuolat išrenkami geriausiomis metų knygomis, atsiduria JAV bestselerių ir laukiamiausių knygų sąrašuose. „Kartografai“ – trečiasis autorės romanas, kritikų gretinamas su rašytojo Dano Browno kūryba, ir pirmasis P. Shepherd kūrinys, išverstas į lietuvių kalbą.

  Kai vienas žymiausių pasaulio kartografų daktaras Danielis Jongas randamas negyvas savo kabinete Nacionalinėje Niujorko bibliotekoje, slaptame stalčiuje jo dukra Nelė Jong aptinka paslėptą seną pigų degalinės greitkelio žemėlapį. Šis žemėlapis prieš daugelį metų sugriovė Nelės gyvenimą – ji ne tik buvo atleista iš darbo Nacionalinės bibliotekos Kartografijos skyriuje, – jos tėvas taip pat pasistengė, kad Nelės karjera ir kartografės reputacija būtų sužlugdyta amžiams. Tik ji niekada nesulaukė paaiškinimo kodėl.

  Pasirodo, Nelės rastas žemėlapis – nepaprastai vertingas ir retas, galbūt net vienintelis išlikęs visame pasaulyje. Niujorko Nacionalinėje bibliotekoje daugėjant išpuolių ir įsilaužimų, Nelės neapleidžia nuojauta, kad jos tėvo mirtis tiesiogiai susijusi su šiuo iš pažiūros beverčiu popieriniu lankstinuku.

  Kodėl Nelės tėvas iki pat savo mirties slėpė žemėlapį, sugriovusį jųdviejų santykius, ir kodėl visi kiti šio žemėlapio egzemplioriai buvo sunaikinti arba pavogti? Ieškodama atsakymų į šiuos klausimus, Nelė leidžiasi į pavojingą kelionę, atversiančią ne tik tamsiausias jos šeimos paslaptis, bet ir magišką žemėlapių galią. Ar gali tik žemėlapyje egzistuojantis objektas stebuklingai atgyti?
  „Kartografai“ – tikrų įvykių įkvėptas, nepaprastai įtraukiantis ir meistriškai parašytas trileris, kupinas netikėtų siužeto vingių, mokslinių paslapčių bei magijos.

  „Viena tų puikių knygų, kurias norisi skaityti du kartus.“
  Washington Post
    

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti