Ir danguje teka upės
Ir danguje teka upės
-
Taip jau esti, kai ką nors myli, – net užsimerkus jų veidas stoja prieš akis, o ausyse suskamba jų balsas. Net praėjus daugybei metų regi ir girdi juos savo sapnuose.
ELIF SHAFAK (Elif Šafak, g. 1971 m.) – žymi turkų kilmės rašytoja, Bookerio ir Britų knygos apdovanojimų finalininkė, 20 knygų autorė, kurianti turkų ir anglų kalbomis ir įstabiai jungianti Rytų ir Vakarų pasakojimo tradicijas. Ji aktyviai kovoja už moterų teises ir žodžio laisvę, dėsto politologiją ir sociologiją Turkijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Lietuvoje jau išleisti 6 autorės romanai, tarp jų – „Stambulo pavainikė“, „10 minučių 38 sekundės šiame keistame pasaulyje“ ir „Keturiasdešimt meilės taisyklių“. Pastarąjį BBC paminėjo tarp „100 romanų, suformavusių mūsų pasaulį“. „Ir danguje teka upės“ – naujausia, milžiniško tarptautinio dėmesio sulaukusi E. Shafak knyga.
Trys atomai susijungia, kad sudarytų vandenį: H-O-H. Trys veikėjai stoja greta, kad kartu papasakotų neužmirštamą istoriją.1840 metai, Anglija. Ant Temzės kranto gimsta Artūras, lūšnynų karalius, apdovanotas nepaprasta atmintimi, kuri padės jam pabėgti nuo skurdžios paeities ir pradėti visai kitokį gyvenimą.
2014 metai, Turkija. Tigro krantinėje jazidų mergaitė Narina ruošiama krikštyti, tačiau netrukus jazidų bendruomenė bus priversta palikti savo protėvių žemę ir leistis į pavojingą kelionę.
2018 metai, Londonas. Trisdešimtmetė mokslininkė Zalika visą gyvenimą elgėsi racionaliai ir nuspėjamai, bet atėjo metas padaryti išimtį – palikusi savo vyrą ir patogius namus, ji apsigyvena Temzės krantinėje prišvartuotame laivelyje.
Trijų savęs ieškančių bėglių likimus sujungia vanduo. Jis smelkiasi į knygos puslapius, keliauja per skirtingus amžius ir kraštus, žmonių jausmus ir patirtis, o jos lašas po lašo kapsi į begalinį vandenyną, kurio gelmėse slypi be galo jautrus, gilus ir įžvalgus E. Shafak pasaulis.
Elif Shafak – unikalus ir galingas balsas pasaulio literatūroje. – Ian McEwan