Aids: geriau žinoti

 • Aids: geriau žinoti

  2.00
  8.00 Sutaupykite 6.00
  Į krepšelį 


  Viskas apie AIDS - šių laikų rykštę

  Metai
  2009
  Įrišimas
  minkštas
  Puslapių skaičius
  152
 •  

  „AIDS: geriau žinoti“ – pirmoji lietuviška knyga apie lytiniu būdu ir per kraują plintančią ŽIV – žmogaus imunodeficito viruso – infekciją, kuri sukelia mirtiną ligą AIDS.

  Tai ne vadovėlis ar medicinos studija, o populiariai parašyta knyga plačiajai visuomenei. Ji skiriama visiems, kurių gyvenimo dalis yra seksualiniai santykiai, – juk pasaulyje nėra nė vieno lytiškai santykiaujančio žmogaus, kuris galėtų tvirtai pasakyti: „Man ŽIV negresia.“ Užsikrėsti ŽIV gali kiekvienas, nepriklausomai nuo lyties, išsilavinimo, turtų, gyvenamosios vietos. Knyga skiriama jauniems žmonėms, kurie dar tik pradeda seksualinį gyvenimą ir dažnas pabando visko – rūkalų, alkoholio, narkotikų. Ji skiriama tiems, kurie kartais pasiduoda saldžiai meilės akimirkai su nepažįstamaisiais ar mažai pažįstamais žmonėmis. Knyga skiriama tėvams ir pedagogams, norintiems daugiau sužinoti apie ŽIV ir apie tai papasakoti savo vaikams, – nors gyvenimo tikrovė tokia: kartais patys vaikai sužino žaibo trenksmui iš dangaus prilygstančią naujieną – jų tėtis ar mama užsikrėtęs ŽIV. Taigi ši knyga – mums visiems. 

  Lietuvos AIDS centro direktorius, medicinos mokslų daktaras docentas Saulius Čaplinskas, atsakydamas į žurnalistės Ingos Liutkevičienės klausimus, paprastai ir suprantamai pasakoja, kokiais būdais žmonės užsikrečia ŽIV, kokias apsisaugojimo priemones naudoti lytiškai santykiaujant, kokie požymiai gali rodyti, kad esate užsikrėtęs, ką tada daryti, kokius tyrimus ir kaip reikėtų atlikti, kaip infekcija gydoma. Patariama, kaip įveikti pirmąjį sukrėtimą sužinojus diagnozę ir kaip vis dėlto toliau gyventi su pozityvia nuostata. 

  Nenuobodžiai pasakojama ŽIV infekcijos istorija Lietuvoje ir pasaulyje – kaip ir kada buvo atrastas virusas, kas pirmieji šia liga užsikrėtė, kur planetoje gyvena daugiausia ŽIV užsikrėtusių žmonių, kaip liga gydoma, kokie gydymo rezultatai, ką daro pasaulio mokslininkai, norėdami užkirsti kelią infekcijos šėlsmui. 

  Knygoje neišgalvotas savo gyvenimo istorijas pasakoja jauni žmonės, užsikrėtę ŽIV, vartojantys narkotikus, – tai gali būti ir kurio nors iš jūsų kiemo ar klasės draugas, bendradarbio ar kaimyno vaikas. Šalia kitų pasakojimų, ir garsaus NBA krepšininko Magico Johnsono, sergančio AIDS, istorija. 

  Šios knygos autorių tikslas – pasiekti, kad ir tikrų, ir išgalvotų istorijų apie infekuotuosius ŽIV būtų kuo mažiau ir galiausiai jos visai išnyktų, taptų tik praeities faktu, kokiu tapo mirtį nešę ir žmones skyrę raupai. 

  Knygoje pateikiamos Lietuvos ir pasaulio žinomų žmonių mintys apie AIDS, pasakojama apie jų kilnius darbus siekiant, kad apie šią infekciją sužinotų kuo daugiau žmonių. 

  Knygoje rasite ir populiariausių vaidybinių filmų apie AIDS ir narkotikus sąrašą – tereikės užsukti į videoteką. Taip pat nuorodas pedagogams ir visiems kitiems, kurie domisi jaunimo švietimu, kur internete rasti metodinės medžiagos, padėsiančios kuo daugiau sužinoti apie ŽIV. Pateikiama ir iliustruotos medžiagos: grafikų, lentelių, kreivių, žemėlapių. 

  Knygos autorių tikslas pasakyti: žmonės, nebūkite abejingi šiai nelaimei, juk pasaulyje jau yra vietų, kur mokyklose trūksta mokytojų, nes jie visi mirę nuo AIDS, yra šalių, kuriose auga vaikai, ŽIV užkrėsti gydymo įstaigose būdami naujagimiai. Todėl drąsu ir labai neprotinga manyti – man tai negresia. Geriau apie AIDS sužinoti iš anksto, ne tada, kai liga pasibels į tavo gyvenimą. 

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti