Kuždesių dvaras

 • Kraunamos nuotraukos
  350
  Į krepšelį 

  Romanas apie vieną nepaprastą viduramžių moterį

  Autorius
  Metai
  2015
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Inga Tuliševskaitė
  Versta iš
  prancūzų k.
  Orig. pav.
  Du domaine des murmures
  ISBN
  9786094660917
  Puslapių skaičius
  165
 •  

  Esu ta, kuri savo noru buvo užmūryta, kad bandytų gyventi.

  Carole Martinez (Karolė Martinez, g. 1966 m. ) – ispanų kilmės prancūzų rašytoja, buvusi aktorė ir fotografė, šiuo metu dėstanti prancūzų kalbą mokykloje. Lietuviškai jau išleista jos knyga „Pasiūta širdis“ (2013 m., „Tyto alba“). „Kuždesių dvaras“ – romanas apie Esklarmondą, Kuždesių dvaro valdytojo dukterį. Tai įtraukianti ir nepaleidžianti knyga, kur realybė pinasi su mistika, kur mirusieji prabyla, o gyvieji gyvena keistame ankstyvųjų viduramžių pasaulyje. Kur istorija atgyja ir tampa vizija.
  1187 Viešpaties metai. Otpjero dvaras Prancūzijoje, visų vadinamas Kuždesių dvaru.


  Ten viską lemia žodžiai, sklindantys iš mažytės celės prie koplytėlės sienos, kuriuos šnabžda gražuolė Esklarmonda, atsisakiusi tekėti ir, būdama penkiolikos, sava valia užmūryta celėje, nes nesutiko būti niekieno kito, tik Kristaus, sutuoktinė.
  Tačiau mergelė net neįtarė, kad pasišventusi Dievui ir vienatvei, toli gražu neišvengs nei gyvenimiškų aistrų, nei būtinybės priimti sprendimus, nei… motinystės džiaugsmų ir kančių. Kuždėdama iš savo celės ji lemia dvaro gyventojų likimus; ji laimina aplinkinius, ji savo tėvą išsiunčia kariauti į Šventąją Žemę, ji atstumia jai siūlomą vyrų meilę. Ji tampa vietos šventąja, ginančia Kuždesių dvarą nuo negandų ir net mirties. Bet aistros aplink celę nenustoja virusios…


  Carole Martinez Esklarmondos lūpomis mums kužda apie viduramžius – laiką, kai kūnas beveik nieko nereiškė, kai stebuklai buvo realūs, o už tikėjimą buvo kovojama ir mirštama. Apie meilę Dievui ir žmogui, apie žiaurumą ir džiugesį, apie mistinius regėjimus. Tai įkvėptas pasakojimas, kurį perskaitai vienu atsikvėpimu.