KNYGŲ KOMPLEKTAS. „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ + „Spąstai pirklio žudikui“ +„Mirtinas arkebuzos šūvis“

  • KNYGŲ KOMPLEKTAS. „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ + „Spąstai pirklio žudikui“ +„Mirtinas arkebuzos šūvis“

    32.00
    35.00 Sutaupykite 3.00
    Į krepšelį 
    Autorius
    Įrišimas
    kietas
  • GINA VILIŪNĖ (g. 1974 m.) jau daug metų domisi Lietuvos ir gimtojo Vilniaus istorija, rašo knygas, straipsnius, veda ekskursijas.

    1. „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ – pirmoji budelio mokinio tiriama byla. 

    Vaikystėje Adas svajojo, kad užaugęs mokysis Bolonijos universitete ir taps teisininku, bet likimas atvedė jį į Vilniaus budelio Ignaco namus. Prieš savo valią tapęs šio miestiečių prieštaringai vertinamo meistro mokiniu, Adas netrukus susiduria su savo pirmąja byla ir pirmąja meile. Batsiuvių cecho vyresniojo meistro Kleopo nužudymu kaltinama gražuolė tarnaitė Benigna – nekalta, tuo vaikinas tvirtai tiki ir negalėdamas užsimerkti prieš neteisybę nenuleidžia rankų. Jis turi pats išsiaiškinti, kas iš tiesų nudūrė klastūną batsiuvį, ir Vilniaus vaitui Augustinui Rotundui pateikti neginčijamų įrodymų.
    Tiriančiam tarnaitės bylą Adui į pagalbą ateina bičiulis miesto sargybinis linksmuolis Motis, siuvėjo pameistrys plepys Lukas, elgetų karalius Nikodemas ir net pats rūstusis Vilniaus budelis Ignacas. Tad skaitytojui prieš akis skleidžiasi sodri XVI a. Vilniaus panorama, sklidina istorinių detalių ir spalvingų miestiečių gyvenimo scenų, o miesto gatvėse ir užkaboriuose plėtojasi nuotykių pilna ir vis labiau įtempta detektyvinė istorija.

    Budelio amatas, vaiki, daug sudėtingesnis už visus kitus amatus. Juk dirbti tenka ne su medžiu, oda ar audiniu, mes dirbame su žmogaus dvasia. 

    2. „Spąstai pirklio žudikui“ – antroji budelio mokinio tiriama byla. 

    Adas jau pusmetį yra Vilniaus budelio mokinys ir uoliai mokosi kalaviju kirsti kopūsto galvą, rišti kartuvių kilpos mazgą, bet širdis nelinksta prie tokių mokslų. Užtat narplioti įtartinos mirties aplinkybes jam sekasi neblogai, o Vilniaus knygų pirklys Andrius kaip tik pamėtėja užduotį pašniukštinėti, ar netikėtai miręs pipirų pirklys Luka Lukičius nebuvo nužudytas. Netrukus paaiškėja, kad visi mirusiojo namiškiai turėjo priežasčių geisti jo mirties, o pas Vilniaus vaitą Augustiną Rotundą saugomas testamentas žadina daugybę vilčių. Ar teisingumas svarbiau už baimę ir bauginimus? Ar budelio mokiniui Adui pavyks įvilioti gudrų ir nuožmų žudiką į paspęstus spąstus? Nepamainomais Ado pagalbininkais šį kartą tampa tarnaitė Benigna, randanti ir sužinanti tai, kas slepiama, miesto sargybinis linksmuolis Motis, Kauno rotušės vertėjas Paulius, Lukos pavainikis sūnus Benas iš Rygos ir net paslaptingas juodasis Vilniaus vaistininkas Karitonas. Vilniaus budelis su mokiniu apsilanko sparčiai besiplečiančiame versliajame Kaune, o lietuviška vytinė su Andriaus ir Teodoro prekėmis pasiekia Mėmelio uostą.

    Skaitytojui prieš akis skleidžiasi sodri XVI a. Vilniaus, Kauno ir net Klaipėdos panorama, kupina istorinių detalių ir spalvingų miestiečių gyvenimo scenų, o gatvėse ir užkampiuose plėtojasi mįslinga, nuotykiais ir pavojais kvapą gniaužianti istorija.  

    3. „Mirtinas arkebuzos šūvis“ – trečioji budelio mokinio tiriama byla.  

    Lietingą vasarą į Vilnių renkasi bajorai, atvykstantys į šaukiamą seimą, – valstybė rengiasi karui Livonijoje ir karalius Žygimantas Augustas tikisi jų paramos. Pro šalį dardančias prašmatnias bajorų karietas budelio mokinys Adas stebi abejingai: nors vilniečiams atvykėliai kelia nemenkų rūpesčių, bet budelio namus visi kaip vienas aplenkia. Be to, jis turi savų rūpesčių, nes budelienė laukiasi, o nuo būsimo kūdikio priklauso jo paties likimas. Vis dėlto Adas nuobodžiauja neilgai ir netrukus net graužačiai laiko nelieka. Jį pasiekia nerami vaito žinia: arkebuza nušautas į Vilniaus seimą atvykęs bajoras, ir ne bet kur, o pačiame Vilniaus parapinės bažnyčios šventoriuje. Rotundas kaltina Vilniaus prieigų plėšikus, bet pasipiktinę bajorai šnairuoja į gerą jo bičiulį, abiejų teisių daktarą Petrą Roizijų. Padėti Adui išspręsti sudėtingą bylą Rotundas skiria Trakų vaivados Mikalojaus Radvilos sekretorių nenuoramą Andrių Volaną.

    Sekdami painiais nelaimėlio bajoro takais, įtardami net sąmokslą, padedami ištikimųjų Ado bičiulių galiūno Močio ir sumaniosios Benignos, sekliai neria į slaptą miesto ir miestiečių gyvenimą, o prieš mūsų akis skleidžiasi gyvas, judrus, triukšmingas, sklidinas pribloškiančių paslapčių ir nerimastingų prieškario nuotaikų, bet didingas ir spalvingas XVI a. Vilnius.   

    ...norint iš muškietos kulką paleisti, reikia vamzdį padėti ant tokios specialios į žemę įsmeigiamos atramos... O štai arkebuza trumpesnė, ja be atramos galima šauti, bet vis vien nelengva. 

  • mes socialiniuose tinkluose

    Prenumeruok naujienlaiškį

    Prenumeruoti