Islamas. Trumpa istorija

 • Kraunamos nuotraukos

  Islamas. Trumpa istorija

  8 
  Į krepšelį 

   

  Knygoje aiškinami svarbiausi šios religijos įvykiai

  Autorius
  Metai
  2012
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Aušra Simanavičiūtė
  Versta iš
  anglų k.
  Iliustracijos
  nėra
  Orig. pav.
  Islam. A Short History
  ISBN
  9789986162964
  Puslapių skaičius
  260
 •  

  Karen Armstrong septynerius metus buvo Romos katalikų vienuolė; šią patirtį ji prisimena savo dviejų tomų autobiografijoje „Pro ankštus vartus“ ir „Pradedant pasaulį“. Ji yra pasaulinio bestselerio „Dievo istorija“ (pasirodžiusio daugiau nei trisdešimčia kalbų), puikiai įvertintos „Jeruzalės istorijos“ ir „Mūšio už Dievą“ (paskutinė jos knyga) autorė.
  Dėsto judaizmą Leo Baecko koledže Londone. 1999 metais gavo Musulmonų visuomeninių reikalų tarybos žiniasklaidos apdovanojimą.

  Nė viena religija šiuolaikiniame pasaulyje nėra tokia bauginanti ir taip neteisingai suprantama kaip islamas. Populiarioje Vakarų vaizduotėje ji dažnai iškyla kaip tikėjimas, remiantis autoritarinę valdžią, moterų priespaudą, pilietinį karą ir terorizmą.
  Karen Armstrong parašyta trumpa islamo istorija iš esmės pakeičia šį stereotipą. Knyga aiškiai parodo, kad socialinio teisingumo ir užuojautos idėjos visuomet buvo neatskiriamos islamo pasaulėvaizdžio dalys.
  „Islamas. Trumpa istorija“ prasideda nuo Muchamedo ir jo šeimos pasitraukimo iš Medinos septintame amžiuje ir pirmųjų mečečių įkūrimo. Knygoje aiškinami svarbiausi šios religijos įvykiai, tarp jų – musulmonų skilimo į šiitus ir sunitus priežastys, sufijų misticizmo atsiradimas, islamo paplitimas Šiaurės Afrikoje, Levante ir Azijoje, triuškinantis kryžiaus žygių poveikis musulmonų pasauliui, islamo imperijos suklestėjimas keturioliktame ir penkioliktame amžiuje (kai atsirado trys didžiulės pasaulinės musulmonų imperijos), revoliucinio islamo kilmė ir poveikis.
  K. Armstrong knyga – įtikinamas atsakas besilaikantiems nuomonės, kad Vakarai ir islamas yra nesutaikomos civilizacijos. Tai autoritetingas veikalas, parašytas grakščiu ir lakonišku stiliumi.
   

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti