Idėjų šalis

 • Kraunamos nuotraukos
  Į krepšelį 

  Izraelio ekonomikos stebuklas

  Metai
  2011
  Įrišimas
  kietas
  Versta iš
  anglų k.
 • Milijardo dolerių vertės klausimas: kodėl Izraelis – tik šešiasdešimt metų gyvuojanti valstybė, turinti tik 7 milijonus gyventojų, apsupta priešų, nuo pat įkūrimo visuomet pasirengusi karui, be jokių gamtinių išteklių – įkuria daugiau aukštųjų technologijų bendrovių negu tokios didelės, ramios ir stabilios šalys kaip Japonija, Kinija, Indija, Korėja, Kanada ir Jungtinė Karalystė? Remdamiesi žymiausių Izraelio novatorių ir investuotojų pavyzdžiais, geopolitikos ekspertai Danas Senoras ir Saulas Singeris aptaria, kaip nepalankios padėties sąlygota šalies kultūra skatina unikalų ir veiksmingą išradingumo ir verslumo derinį.
  Anot autorių, Izraelis yra ne tik šalis, bet ir visa apimantis mąstymo būdas. Amerikiečiai daug dėmesio skiria išoriniam vaizdui ir kruopščiam pasiruošimui, o izraeliečiui svarbiausia chutzpah, t. y. drąsa, įžūlumas, ryžtas.

  Kaip apibūdino vienas analitikas, jei žydų verslininkui kyla verslo idėja, jis pradeda ją įgyvendinti tą pačią savaitę. Senoras ir Singeris, remdamiesi gilesnėmis geopolitinėmis įžvalgomis, bando paaiškinti, kodėl Izraelio imigracijos, karinės tarnybos, mokslinių tyrimų ir plėtros politika buvo ir yra pagrindinis visos valstybės ekonomikos kilimo veiksnys, kodėl Izraelis turi daugiau NASDAQ akcijų biržoje kotiruojamų bendrovių negu visa Europa, Korėja, Japonija, Singapūras, Kinija ir Indija kartu.
  Apie Artimuosius Rytus prirašyta labai daug, tačiau net keista, kaip menkai suprantama Izraelio ekonomikos augimo istorija ir strategija. Kaip teigiama šioje knygoje (originalus pavadinimas Start - Up Nation), Izraelio pamokos tinka ne tik kitoms valstybėms, bet ir žmonėms, siekiantiems kurti klestinčią organizaciją. Dabar, kai bandoma iš naujo atrasti tą optimistišką, energingą aš galiu tai padaryti dvasią, pats geriausias metas pasigilinti į įspūdingus, nuostabą keliančius būdus, kaip viena įstabi ir atspari šalis sprendžia problemas.