Geležinė uždanga

 • Kraunamos nuotraukos
  700
  950 Sutaupykite 250
  Į krepšelį 

   

  Rytų Europos sugniuždymas 1944–1956

  Autorius
  Metai
  2013
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Vitalijus Šarkovas
  Versta iš
  anglų k.
  Iliustracijos
  nuotraukos, žemėlapiai
  Orig. pav.
  Iron Curtain: The Crushing of Eastern Europe 1944–56
  ISBN
  9789986169871

 • Nuo Ščecino prie Baltijos iki Triesto prie Adrijos per visą žemyną nusileido geležinė uždanga.
  Winstonas Churchillis

  Anne Applebaum (Anė Aplbaum, g. 1964 m.) – amerikiečių žurnalistė, keleto solidžių knygų autorė. Jos knyga „Gulago istorija“ 2004 m. pelnė prestižinę Pulitzerio premiją, o „Geležinė uždanga“ buvo nominuota 2013 m. PEN/John Kenneth Galbraith premijai.

  A. Applebaum rašo daugeliui žymiausių įvairių šalių leidinių, yra dienraščio The Washington Post ir žurnalo Slate skiltininkė ir Londono Legatum instituto Politinių studijų direktorė. Jos vyras – žymus lenkų politikas, Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis.

  Baigiantis Antrajam pasauliniam karui Sovietų Sąjungai atiteko didžiulė teritorija – visa Rytų Europa. Stalinas ir jo slaptoji policija išsiruošė į žygį – tuziną labai skirtingų šalių paversti visiškai nauja politine ir dorovine komunistine bendrija. Per stebėtinai trumpą laiką nuo karo pabaigos Rytų Europa buvo negailestingai stalinizuota. Knygoje „Geležinė uždanga“ Anne Applebaum atskleidžia, kaip buvo sukurti Rytų Europos komunistiniai režimai ir koks tapo kasdienis žmonių gyvenimas.

  Negailestingai išsamiai autorė vaizduoja, kaip buvo susidorota su politinėmis partijomis, Bažnyčia, žiniasklaida, jaunimo organizacijomis, kaip buvo kuriamos slaptosios policijos tarnybos, naikinamos opozicijos užuomazgos. Remdamasi daugeliu šaltinių ir iki tol neprieinama archyvine medžiaga, autorė seka pėdomis komunistinių veikėjų, kurie skynėsi kelią į valdžios viršūnes gąsdinimais, grasinimais ir žmogžudystėmis. Ji taip pat pateikia konkrečių žmonių gyvenimo istorijas ir parodo, kokį pasirinkimą turėjo tie žmonės – kovoti, sprukti ar kolaboruoti.

  „Geležinė uždanga“ – tai nerimą keliantis priminimas, kokia trapi gali būti laisva visuomenė. Sovietinė sistema – tai žlugusi civilizacija, kurios žiaurumą, paranoją, iškreiptą dorovę ir keistą estetiką Anne Applebaum taip sukrečiamai vaizduoja šios knygos puslapiuose.

  „Ši knyga skiriama tiems Rytų Europos gyventojams, kurie nesutiko gyventi meluodami.“
  Anne Applebaum