Churchillio veiksnys

 • Kraunamos nuotraukos
  1200

  Kaip vienas žmogus lėmė istoriją

  Autorius
  Metai
  2015
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Laimantas Jonušys
  Versta iš
  anglų k.
  Iliustracijos
  nuotraukos
  Orig. pav.
  The Churchill Factor
  ISBN
  9786094661372
  Puslapių skaičius
  423
 • Žinojau, kad jaunystėje jis buvo stebėtinai drąsus ir savo akimis matė kraujo praliejimą, į jį buvo šaudyta keturiuose žemynuose ir jis buvo vienas pirmųjų žmonių, skridusių lėktuvu.

  Boris Johnson (Borisas Džonsonas, g. 1964 m.) – britų politikas, žurnalistas, Parlamento narys ir Londono miesto meras. Tiek politikoje, tiek žurnalistinėje veikloje garsėja kaip kontroversiška asmenybė. Žinomas istorijos populiarintojas. Parašė knygų, tarp jų ir keletą žymių žmonių biografijų. Knyga „Churchillio veiksnys: kaip vienas žmogus lėmė istoriją“ apie vieną garsiausių ir įtakingiausių XX a. lyderių – serą Winstoną Churchillį. Ir nors ši Churchillio biografija toli gražu ne vienintelė, dėl savito stiliaus ir netikėtų pasakojimo rakursų ji, vos pasirodžiusi, imta versti į daugelį kalbų.

  Lemtingais Antrojo pasaulinio karo metais, kai Didžiajai Britanijai grėsė mirtinas pavojus, W. Churchillis buvo Vyriausybės vadovas ir gynybos ministras. Ryžtingas ir bebaimis (prireikė karaliaus prašymo, o paskui ir įsakymo, draudžiančio jam plaukti į jūrą Sąjungininkų išsilaipinimo dieną), jis atliko svarbų vaidmenį mobilizuodamas tiek šalies ginkluotąsias pajėgas, tiek visuomenę. Pasibaigus karui, daug prisidėjo reformuojant švietimo sistemą ir sveikatos priežiūros tarnybą, kuriant gerovės valstybę, o pats taip ir liko „politiškai nekorektiškas“. Churchillis buvo pripažintas ir kaip žurnalistas, neprilygstamas oratorius, rašytojas – 1953 m. pelnė Nobelio literatūros premiją (nukonkuravęs Ernestą Hemingvėjų – šiam premija skirta metais vėliau).
  Borisas Johnsonas, pats būdamas ryški ir prieštaringa asmenybė, su jam būdingu šmaikštumu ir aistra atskleidžia pačias įvairiausias W. Churchillio asmenybės puses, cituoja būtas ir nebūtas, anekdotais virtusias istorijas, visą gyvenimą lydėjusias jo herojų – žmogų, kupiną nesuderinamų prieštaravimų, pasižymėjusį užkrečiama narsa, kvapą gniaužiančia iškalba, neprilygstamu strateginiu mąstymu ir didžiu humanizmu.
  „Churchillio veiksnys“ – knyga ne tik besidomintiems istorija, tai knyga moderniems žmonėms, norintiems suprasti, kas daro žmogų didį.

  Šiuo metu mes linkę manyti, kad Antrasis pasaulinis karas buvo laimėtas rusų krauju ir amerikiečių pinigais; ir nors kai kuriais atžvilgiais tai tiesa, tiesa ir ta, kad jei ne Churchillis, Hitleris tikriausiai būtų nugalėjęs.