Be vyrų (KNYGA SU DEFEKTAIS)

 • Be vyrų (KNYGA SU DEFEKTAIS)

  1.00 
  14.00  Sutaupykite 13.00 
  Į krepšelį 
  Autorius
  Christina Sweeney-Baird
  Metai
  2022
  Įrišimas
  kietas
  Vertė
  Aidas Jurašius
  Versta iš
  anglų k.
  Orig. pav.
  The End of Men
  Puslapių skaičius
  455
 • 2025 m.: mirtinas virusas, paveikiantis tik vyrus. Pandemija, keičianti socialines taisykles.
  Niekada negalėsime susigrąžinti to, ką praradome. Turime su tuo susitaikyti, dėl to gedėti ir sielvartauti. Ir išmokti gyventi toliau.

  CHRISTINA SWEENEY-BAIRD (Kristina Svini-Beird, g. 1993) – teisininkė, Kembridžo universiteto absolventė. „Be vyrų“ – pirmasis jos romanas, tačiau jau verčiamas į 16 kalbų. Jame vaizduojamas pasaulis, pamažu klumpantis prieš paslaptingą virusą, kuris pasirenka konkretų taikinį – vyrus.
  2025 metai, Gartneivelas, Škotija. Budinti gydytoja Amanda Maklein susiduria su nežinoma liga, kuri žaibiškai pražudo du vyrus. Netrukus panašius simptomus pajunta dar šeši vyrai, ligoninėje atsidūrę dėl skirtingų priežasčių. Amanda įsitikinusi, tai – ne sutapimas. Jos pastangos užkirsti kelią katastrofai atsimuša į sveikatos priežiūros institucijų abejingumo sieną. Stengdamasi apsaugoti vyrą ir sūnus nuo mirtino užkrato, Amanda nuo jų atsiriboja. Prasideda nuožmios lenktynės su laiku.
  Su viruso sukelta visuomenės griūtimi lieka dorotis moterys. Kol mokslininkė Elizabeta neskaičiuodama valandų kuria vakciną virusui pažaboti, Morvena į savo namus nuošaliuose Škotijos kalnuose priima šimtą paauglių berniukų, kad tik šie išgyventų. Duomenų analitikė Dona padeda vyriausybei kurti naują visuomenę, o antropologė Ketrina imasi užrašyti, ką per šią pasaulinę katastrofą patyrė žmonės.
  Įvykius autorė stebi šių moterų akimis ir kelia svarbius būties klausimus. Kas laukia žmonijos, kai taip drastiškai pažeidžiama socialinė tvarka, ardoma šeima ir patiriamos didžiulės netektys? Kaip apsaugoti vyrus ir sūnus ir išvengti tragiškos baigties? Kaip susigrąžinti gyvenimą?

  Aštru, aktualu, šokiruoja.
  New York Post

  Christina Sweeney-Baird perteikia sukrėstų, viltį praradusių personažų mintis, tapo keisto naujo pasaulio paveikslą, verčia susimąstyti ir sunerimti. Skaitytojai šią knygą arba praris, arba nepalies. Ji prieštaringa, bet kaip tik todėl tuojau dings iš lentynų. Tai – puikus pasirinkimas.
  Booklist


  Plačių filosofinių užmojų ir emociškai paveikus debiutas... Christinos Sweeney-Baird nereikėtų pražiūrėti.
  Publishers Weekly
     

 • mes socialiniuose tinkluose

  Prenumeruok naujienlaiškį

  Prenumeruoti