Banginis prarijo lietuvį

 • Kraunamos nuotraukos
  750
  Į krepšelį 

  Nepaprasti lietuvių nuotykiai 1900–1940 metais


  Metai
  2012
  Įrišimas
  minkštas
  Puslapių skaičius
  208
  ISBN
  9789986169130
 • Šioje humoro antologijoje surinktos žinutės iš 1900–1940 m. lietuviškos nacionalinės ir regioninės spaudos. Jose rašoma apie įvairius kasdienio gyvenimo įvykius, netikėtus, linksmus, tragikomiškus nutikimus.

  Minimi veikėjai yra neišgalvoti anuomet gyvenę įvairaus amžiaus, profesijos, socialinės padėties, tautybės asmenys. Jų patirti nuotykiai – ne lakios fantazijos vaisius, o nepramanytos gyvenimiškos istorijos, nors šiandien nemaža jų dalis galėtų būti pasakojamos kaip anekdotai. Knyga skirta humoro ir istorijos mėgėjams. Humoro, kuris yra originalus, neįžeidžiantis, subtilus, be keiksmažodžių ir „antrųjų galų“. Istorijos, kuri kalba ne apie legendinius didžiavyrius, bet apie paprastus žmones.

  Knygoje nėra politikos (nei vidaus, nei užsienio), čia nekovojama dėl Lietuvos nepriklausomybės su išorės priešais, nevyksta rinkimai į Seimą, neaprašomos politinių partijų programos, nepriiminėjami įstatymai, nenagrinėjami opūs makroekonomikos klausimai ir apskritai nesprendžiami valstybinės reikšmės uždaviniai. Tokie dalykai šios knygos veikėjų iš esmės nedomina. Jų mintys sukasi apie įprastą kasdienį gyvenimą.

  Tikimės, kad šią knygą atversite susidomėję, o užversite pasimokę ir geros nuotaikos.